Kiedy warto stosować masło na łapki? | PET LOVER

Kiedy warto stosować masło na łapki?

pies na śniegu

Bez wątpienia psy są podatne na niskie temperatury. Zimą lód, śnieg, a także sól używana do odśnieżania dróg mogą być zagrożeniem dla ich delikatnych łapek. Skaleczenia, otarcia, pęknięcia czy podrażnienia to częste problemy, które mogą dotknąć Twojego czworonoga podczas zimowych, i nie tylko, spacerów. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak tego uniknąć!

Czym jest masło na łapki?

Masło na łapki to specjalny produkt pielęgnacyjny przeznaczony dla zwierząt, mający na celu ochronę ich delikatnych poduszek łap przed szkodliwymi skutkami zimowych warunków, takich jak mróz, lód, śnieg oraz drażniące substancje chemiczne, w tym sól drogowa. Wykonane jest z naturalnych składników, takich jak masło shea i aloesowe, masło na łapki działa nawilżająco i natłuszczająco, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację skóry i tworzy ochronną barierę. Jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, które pomoże w zapewnieniu komfortu i zdrowia łap psów podczas spacerów w chłodne dni.

Kiedy warto stosować masło na łapki?

Masło na łapki, jak już wcześniej wspomnieliśmy, warto przede wszystkim stosować w okresie jesienno-zimowym, kiedy to spacery mogą stanowić dla psa prawdziwe wyzwanie. Masło na łapki chroni delikatną skórę pupila przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo składniki zawarte w tym pielęgnacyjnym produkcie intensywnie nawilżają opuszki czworonoga, dzięki czemu zapobiegają ich wysuszeniu, czy pękaniu. Jest to szczególnie ważne zimą, kiedy delikatna skóra, głównie psów, narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Masło na łapki ma też za zadanie skutecznie natłuścić naskórek. 

Jak stosować masło na łapki?

Aplikacja masła na łapki to szybki zabieg pielęgnacyjny, który nie powinien przysporzyć większych problemów. Mamy jednak małą wskazówkę, dzięki której produkt będzie działał jeszcze lepiej na skórze Twojego pupila. Otóż ważne jest by przed posmarowaniem łapek, dokładnie je oczyścić oraz żeby skóra była sucha. Pozwoli to na wchłonięcie się masła i zapewnienie właściwej ochrony. Odpowiemy też na pytanie o częstotliwość aplikacji tego typu maści. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Masło na łapki powinno być stosowane tak często jak tylko potrzebuje tego Twój psiak. Produkt ma w swoim składzie najwyższej jakości naturalne składniki, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na skórę zwierzęcia. 

Co jeszcze warto wiedzieć o maśle na łapki?

Chcemy również zaznaczyć, że omawiany w dzisiejszym artykule produkt doskonale sprawdzi się nie tylko w pielęgnacji psich łapek. Masełko to można również wykorzystać do natłuszczania psich lub kocich nosków. Takie działanie nie tylko natłuści skórę, ale również wspomoże w procesie regeneracji naskórka, który na przykład został mocno wysuszony. 

Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, dlaczego warto sięgać po masło na łapki. W naszej ocenie jest to produkt, który obowiązkowo powinien posiadać każdy właściciel zwierzaka, szczególnie w zimowym okresie. A co Wy myślicie o maśle na łapki? Korzystacie z tego typu maści?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top